NURKOWANIE W MEKSYKU

NURKOWANIE W MEKSYKU

29 stycznia - 10 lutego 2022

Półwysep Jukatan w Meksyku to miejsce jedyne w swoim rodzaju. Zbudowany ze skał wapiennych, z silnie rozwiniętymi zjawiskami krasowymi – podziurawiony jaskiniami, podziemnymi rzekami i jeziorami. W jego północnej i środkowej części nie ma strumieni ani rzek i jedynym źródłem słodkiej wody są podziemne wejścia do zalanych jaskiń, tworzące oczka wodne, tzw. cenoty. Woda w cenotach jest bardzo czysta, o niemal nieograniczonej przejrzystości. To prawdziwa gratka dla nurków – tu szczególnie silnie ma się wrażenie unoszenia się w powietrzu.
Zapraszamy na wspólny wyjazd do Meksyku, podczas którego zanurkujemy w cenotach i zwiedzimy najważniejsze zabytki Jukatanu. Z grupą pojedzie nasz instruktor, więc będzie także można podnieść swoje kwalifikacje. Wyjazd jest odpowiedni dla nienurkujących, nurkujących dorosłych i dzieci posiadających uprawnienia minimum Junior Open Water Diver.

RAMOWY PROGRAM WYJAZDU

Dzień 1, 29 stycznia 2022, sobota
Spotkanie na lotnisku im. F. Chopina w Warszawie. Następnie przelot Warszawa – Cancun z przesiadką we Frankfurcie.
16:50 – po przylocie na miejsce spotkanie z miejscowym kontrahentem i transfer do hotelu Hacienda Paradise 4* Zakwaterowanie w pokojach. Kolacja we własnym zakresie. Nocleg w hotelu.

Dzień 2, 30 stycznia 2022, niedziela
Śniadanie w hotelu. Dzień wolny na aklimatyzację i odpoczynek po podróży Pozostałe posiłki we własnym zakresie. Nocleg w hotelu.

Dzień 3, 31 stycznia 2022, poniedziałek
Śniadanie w hotelu. Po śniadaniu wyjazd na nurkowanie w cenotach. Posiłki we własnym zakresie. Nocleg w hotelu.

Dzień 4, 1 lutego 2022, wtorek
Śniadanie w hotelu. Po śniadaniu wyjazd na nurkowanie w cenotach. Posiłki we własnym zakresie. Nocleg w hotelu.

Dzień 5, 2 lutego 2022, środa
Śniadanie w hotelu. Po śniadaniu wyjazd na nurkowanie w cenotach. Posiłki we własnym zakresie. Nocleg w hotelu.

Dzień 6, 3 lutego 2022, czwartek
Śniadanie w hotelu. Po śniadaniu wyjazd na całodzienną wycieczkę do Tulum i Coba.

Tulum to jedyne miasto Majów usytuowane nad brzegiem morza. Znajduje się 50 km na południe od Playa del Carmen. Służyło niegdyś jako port. Ruiny są bardzo malownicze, oferują wiele możliwości pięknych ujęć z wodami Morza Karaibskiego w tle.
Coba było wielkim miastem Majów, zajmującym powierzchnię ponad 70 km2, z wieloma drogami prowadzącymi do i z miasta. Ruiny te są stosunkowo mało wyeksplorowane przez architektów, różnią się więc znacznie od tych w Chichen Itza. W Coba znajduje się najwyższa piramida wybudowana przez Majów – Nahoch Mul. Można na nią wejść i warto, bo roztacza się z niej niesamowity widok na otaczającą miasto dżunglę.
Po zakończeniu zwiedzania powrót do Playa del Carmen. Posiłki we własnym zakresie. Nocleg w hotelu.

Dzień 7, 4 lutego 2022, piątek
Śniadanie w hotelu. Po śniadaniu wyjazd na nurkowanie w morzu (rafy w okolicach Playa del Carmen lub Cozumel). Posiłki we własnym zakresie. Nocleg w hotelu.

Dzień 8, 5 lutego 2022, sobota
Śniadanie w hotelu. Po śniadaniu wyjazd na nurkowanie w morzu (rafy w okolicach Playa del Carmen lub Cozumel). Posiłki we własnym zakresie. Nocleg w hotelu.

Dzień 9, 6 lutego 2022, niedziela
Śniadanie w hotelu. Po śniadaniu wyjazd do parku rozrywki Xcaret (dla grupy przewidziany jest bilet wstępu Xcaret Plus). Lunch w parku. Po zakończeniu pobytu transfer powrotny do Playa del Carmen. Nocleg w hotelu.

W cenie biletu wstępu Xcaret Plus:
Dostęp do przebieralni, toalet, pryszniców i zamykanych szafek.
Lunch w formie bufetu wraz z 1 piwem I nielimitowanymi napojami bezalkoholowymi w trakcie trwania posiłku.
Wycieczki po trzech podziemnych rzekach (w cenie wypożyczenie suchej torby na rzeczy osobiste).
Prezentacja Xcaret México Espectacular.
Dostęp do plaży Ii naturalnych basenów.
Wstęp do Pawilonu Motyli, Koralowego Akwarium I Ptaszarni.
Wstęp do Children’s World.
Wystawa koni, Papantla Flying Men i tańce prehiszpańskie.
Ścieżka dydaktyczna w dżungli.
Korzystanie ze sprzętu do snorkelingu (zwrotny depozyt 10,00 USD/osoba).
Kamizelki ratunkowe i nadmuchiwane koła.
Fotele, hamaki i miejsca do odpoczynku.
Inne usługi (WiFi, bankomaty i dostęp do sklepów).
Parking.

Dzień 10, 7 lutego 2022, poniedziałek
Śniadanie w hotelu. Dzień wolny na odpoczynek lub zwiedzanie okolicy za własną rękę. Posiłki we własnym zakresie. Nocleg w hotelu.

Dzień 11, 8 lutego 2022, wtorek
Śniadanie w hotelu. Po śniadaniu wymeldowanie i przejazd do Valladolid. Po przyjeździe na miejsce zwiedzanie miasta. W mieście jest mnóstwo atrakcji – zwiedzanie można rozpocząć od kolonialnych dzielnic, takich jak La Candelaria, San Juan, Santa Ana i Sisal. Podczas spaceru warto zajrzeć do kościołów i dawnych konwentów – Santa Lucia i San Bernardino. Wieczorami miejsca te są przepięknie oświetlone.

Inną atrakcją są prywatne domy, mieszczące unikatowe zbiory eksponatów związanych z meksykańskim folklorem, na przykład Casa de los Venados. Można zamówić zwiedzanie z przewodnikiem.
Kolejnym przystankiem może być Zaci – targ z rzemiosłem, na którym można kupić kapelusze jipijapa, huipiles (tradycyjne damskie stroje) i guayaberas (tradycyjne męskie koszule).

W Valladolid jest wiele tradycyjnych majańskich restauracji, w których można zjeść słynną sopa de lima, czyli zupę cytrynową, i miejscową kiełbasę. Wieczorami na ulicach obwoźni sprzedawcy rozstawiają swoje stoiska z lokalnymi przysmakami.

Można także wybrać się na wycieczkę rowerową po Calzada de los Frailes – starą uliczką, która niegdyś łączyła Valladolid z miasteczkiem Sisal. Kolonialne domy położone wzdłuż ulicy tryskają feerią barw. Stąd już niedaleko do Muzeum San Roque, gdzie znajdują się eksponaty ze stanowiska archeologicznego Ek Balam.

Po zakończeniu zwiedzania transfer do hotelu Meson del Marques 4* w Valladolid i zakwaterowanie w pokojach. Posiłki we własnym zakresie. Nocleg w hotelu.

Dzień 12, 9 lutego 2022, środa
Śniadanie w hotelu. Czas wolny do momentu wyjazdu na lotnisko. Wymeldowanie o 12:00.
Ok. 15:00 – transfer na lotnisko w Cancun. Pożegnanie z miejscowym kontrahentem i odprawa biletowo – bagażowa.
18:40 – planowy wylot z Cancun do Frankfurtu.

Dzień 13, 10 lutego 2022, czwartek
10:35 – planowy przylot do Frankfurtu i oczekiwanie na lot do Warszawy.
12:20 – 13:55 – przelot do Warszawy. Po przylocie na miejsce pożegnanie i koniec imprezy.

PROPONOWANE ZAKWATEROWANIE

Hotel Las Golondrinas 3* w Playa del Carmen
https://www.hotellasgolondrinas.com/en/index

Hotel Las Golondrinas to przyjazny, kameralny hotel położony blisko centrum miasta Playa del Carmen, gdzie znajduje się wiele sklepów, kawiarni i restauracji. Obiekt zbudowany jest w meksykańskim, kolonialnym stylu. Tropikalny ogród pozwoli zrelaksować się, a basen umożliwi orzeźwiające kąpiele podczas słonecznych dni. Śniadanie serwowane są w formie bufetu w sali śniadaniowej. Komfortowe, stylowo urządzone pokoje zapewnią udany wypoczynek. W obiekcie jest winda, 2 baseny, parking.

Hotel Las Golondrinas zapewnia przestronne pokoje z solidnymi drewnianymi meblami, luksusową pościelą i indywidualnie sterowaną klimatyzacja i dużym podsufitowym wentylatorem. Goście mogą również korzystać z bezpłatnego bezprzewodowego dostępu do Internetu, TV, telefonu, sejfu, suszarki do włosów i szafy z dużym lustrem. W obiekcie znajdują się pokoje dwuosobowe, trzy- i czteroosobowe oraz apartamenty. W hotelu jest w sumie 66 pokojów, w tym 3 apartamenty z aneksem kuchennym.

Codziennie rano w restauracji Nuestra Casa serwowane jest śniadanie amerykańskie w godzinach 7:00 – 11:00.
Goście hotelowi mogą bezpłatnie korzystać z Mamitas Beach Club, położonego przy najładniejszej i najszerszej plaży w Playa del Carmen.

Hotel Meson del Marques 4* w Valladolid
http://www.mesondelmarques.com
Hotel Meson del Marques mieści się w XVII-wiecznym budynku w stylu kolonialnym, który jest usytuowany obok parku Francisco Cantón. Zaplecze rekreacyjne obejmuje odkryty basen. Obiekt jest otoczony pięknym ogrodem i oferuje bezpłatny parking. Na miejscu znajduje się restauracja serwująca dania do wyboru z karty.
Wszystkie pokoje w hotelu Mesón del Marqués są klimatyzowane i tradycyjnie urządzone. Wnętrza zdobią drewniane meble i podłogi wyłożone kafelkami. Do dyspozycji Gości jest też telewizor z dostępem do kanałów satelitarnych.
W restauracji Hosteria del Marques serwowane są dania kuchni meksykańskiej i międzynarodowej. Na terenie obiektu działa także bar.
Hotel Mesón del Marqués zlokalizowany jest zaledwie 5 minut spacerem od kościoła Sant Gervasio i 500 metrów od naturalnego stawu Cenote Zaci. Obiekt oddalony jest od ruin miasta Chichén Itzá o 40 minut jazdy, a od międzynarodowego lotniska Chichén Itzá – o 30 minut jazdy.

CENNIK

Ceny pobytu:
przelot Warszawa – Cancun – Warszawa – od ok. 3300,00 PLN/osoba
osoba w pokoju dwuosobowym – 1300,00 USD/osoba dorosła i dziecko powyżej 11-ego roku życia, 1230,00 USD dziecko poniżej 11-ego roku życia
osoba w pokoju trzyosobowym – 1220,00 USD/osoba dorosła i dziecko powyżej 11-ego roku życia, 1150,00 USD dziecko poniżej 11-ego roku życia
osoba w pokoju czteroosobowym – 1170,00 USD/osoba dorosła i dziecko powyżej 11-ego roku życia, 1100,00 USD dziecko poniżej 11-ego roku życia.

Ceny nurkowania:
2 nurkowania/dzień w tej samej cenocie – 125,00 USD/osoba
2 nurkowania/dzień w dwóch różnych cenotach – 145,00 USD/osoba
2 nurkowania w okolicach Playa del Carmen – 95,00 USD/osoba
2 nurkowania na Cozumel – 150,00 USD/osoba.

UWAGA: dla juniorów są odpowiednie 2 cenoty – Casa i Eden. Nurkowania na Cozumel są w prądach i nie nadają się dla najmłodszych nurków, dla nich polecamy rafy w okolicach Playa del Carmen.

W cenie pakietu pobytowego:
transfer lotnisko – hotel – lotnisko klimatyzowanym busem bez asysty
zakwaterowanie w hotelu Hacienda Paradise 4* w Playa del Carmen (10 noclegów) ze śniadaniem
zakwaterowanie w hotelu Meson del Marques 4* w Valladolid (1 nocleg) ze śniadaniem
wycieczka do Tulum i Coba z polskojęzycznym (w miarę dostępności) lub angielskojęzycznym przewodnikiem – w cenie przejazd klimatyzowanym busem z lodówką, bilety wstępu, zwiedzanie, 1 butelka wody na osobę
transfer do i z Parku Xcaret z opieką lokalnego przewodnika, bilet wstępu Xcaret Plus
zwiedzanie Valladolid z polskojęzycznym (w miarę dostępności) lub angielskojęzycznym przewodnikiem – w cenie przejazd klimatyzowanym busem z lodówką, bilety wstępu, zwiedzanie, 1 butelka wody na osobę
opieka polskiego instruktora (leci razem z grupą)
ubezpieczenie turystyczne KL 30 000 EUR
obowiązkowa składka na TFG.

W cenie nurkowania:
transfery
butle i balast
przewodnik
lunch.

Dodatkowe opłaty:
pozostałe posiłki
wypożyczenie sprzętu
zwyczajowe napiwki
ubezpieczenie nurkowe
ubezpieczenie kosztów rezygnacji z imprezy (składka 3% ceny wyjazdu)
inne osobiste wydatki.

Harmonogram płatności:
przy rezerwacji pobierana jest oplata za bilet zgodnie z aktualnie obowiązującą ceną przelotu oraz 20% zaliczki (lub równowartość w PLN zgodnie z aktualnym kursem) za pakiet pobytowy
dopłata do pakietu pobytowego oraz opłata za pakiet nurkowy na 45 dni przed datą rozpoczęcia wyjazdu.