WEEKEND MAJOWY W EGIPCIE - ECO CAMP MARSA NAKARI

27 KWIETNIA - 4 MAJA 2024

Ecocamp Marsa Nakari znajduje się 78 km na południe od lotniska w Marsa Alam oraz 18 km na południe od miasta Marsa Alam. Jedną z atrakcji jest rafa Shaab Samadai (Dolphin House), gdzie można spotkać delfiny długoszczękie na wolności, ale w środowisku regulowanym i kontrolowanym w celu ich ochrony. Z Marsa Nakari można się tam dostać w 20 minut zodiakiem.

Marsa Nakari jest miejscem historycznym, którego początki sięgają czasów rzymskich; znany starożytnym jako port Nechesia, od którego zatoka wzięła swoją nazwę. Pozostałości jego ruin są nadal widoczne na szczycie wzgórza na południowym krańcu zatoki. 

Wioska jest dogodnie położona z punktu widzenia możliwości odkrywania naturalnych atrakcji regionu – wycieczki na pustynię, wycieczki do Parku Narodowego Wadi El Gemal, plaży El Nayzak, laguny Qulaan, Sharm el Luli i Ras Hankorab są w zasięgu ręki. Model zrównoważonej turystyki, promowany przez właścicieli ecocampów, został stworzony przez  założyciela, Hossama Helmy’ego, w 1990 roku. Wszystkie ecocoampy, należące do sieci Red Sea Diving Safari, przyjmują jedynie bardzo niewielką liczbę gości, dostoswaną do możliwości tolerancji ich przez okoliczne rafy.  

RAMOWY PROGRAM WYJAZDU

Przelot samolotem czarterowym na trasie Warszawa – Marsa Alam – Warszawa. Rozkład lotów zostanie podanych w późniejszym terminie.

Dzień 1, 27 kwietnia 2024, sobota

Spotkanie na lotnisku w Warszawie na 2 godziny przed planowanym wylotem, odprawa biletowo – bagażowa i przelot do Marsa Alam. Po przylocie na miejsce spotkanie z przedstawicielem Ecocamp Marsa Nakari i transfer do campu. Po dotarciu na miejsce zakwaterowanie w Royal Tents. Posiłki w campie. Czas na zorientowanie się w organizacji campu. Nocleg.

Dzień 2 – 6, 28 kwietnia – 02 maja 2024, niedziela – czwartek

Posiłki w campie. Nurkowanie zgodnie z programem. Noclegi w namiotach.

Dzień 7, 3 maja 2024, piątek

Posiłki w campie. Czas wolny na odpoczynek, wycieczki po okolicy lub dodatkowe nurkowania (w zależności od godziny wylotu w sobotę. Nocleg w campie.

Dzień 8, 4 maja 2024, sobota

Śniadanie w campie. Po śniadaniu wymeldowanie i transfer na lotnisko w Marsa Alam (godzina transferu zależy od rozkładu lotów; do potwierdzenia).

Przelot do Warszawy. Po przylocie na miejsce pożegnanie i koniec imprezy. 

PROPONOWANE ZAKWATEROWANIE

Royal Tent

Royal Tents dzięki przestrzennemu wnętrzu (5m x 5m) oraz bogatemu w udogodnienia wyposażeniu jest najczęściej wybieraną formą zakwaterowania w Marsa Nakari. Na wnętrze składają się dwa łóżka pojedyńcze lub jedno podwójne (do wyboru), minibar, wiatrak, pufy, oraz stół. Do dyspozycji gości dostępny jest wspólny budynek z prysznicami i WC. Należy zabrać własne ręczniki, bo na miejscu nie ma możliwości ich wypożyczenia.

Udogodnienia:

 • minibar
 • wiatrak
 • pufy oraz stół
 • codzienny serwis sprzątający (istnieje możliwość sprzątania 2 razy dziennie , na życzenie)
 • widok na morze
 • żel pod prysznic w publicznych prysznicach
 • regularne sprzątanie łazienek
 • moskitiery
 • usługa pralni.

CENNIK

·       przelot – cena od 2400,00 PLN/osoba (w cenie obowiązkowa składka na TFG i TFP)

·       pakiet pobytowy z zakwaterowaniem w Royal Tent – 835,00 EUR/osoba dorosła, 615,00 EUR/dziecko 6 – 15 lat, zakwaterowane z jedną lub dwoma osobami dorosłymi

·       pakiet pobytowy z zakwaterowanie w Royal Tent – 770,00 EUR/osoba dzieci 6 – 15 lat podróżujące z dwoma osobami dorosłymi, zakwaterowane w oddzielnym namiocie

·       pakiet pobytowy z zakwaterowaniem w jednoosobowym Royal Tent – 960,00 EUR/osoba.

W cenie pakietu pobytowego:

 • zakwaterowanie przez 7 nocy w Royal Tent (zameldowanie od 14:00 w dniu przyjazdu, wymeldowanie do 12:00 w dniu wylotu; można w razie potrzeby odpłatnie przedłużyć dobę hotelową na miejscu, w miarę dostępności miejsc)
 • śniadania, obiady i kolacje
 • woda, napoje bezalkoholowe (typu cola, fanta, sprite)
 • pakiet 5 dni nielimitowanego nurkowania bez przewodnika na rafie domowej (butle 12 l, balast); pierwszego dnia 2 nurkowania zapoznawcze z przewodnikiem
 • transfer lotnisko w Marsa Alam – Marsa Nakari – lotnisko w Marsa Alam
 • obowiązkowa opłata środowiskowa
 • ubezpieczenie turystyczne UNIQA KL 30 000 z rozszerzeniem o nurkowanie.

 

Dodatkowe opłaty:

·       wiza – 25,00 USD/osoba

·       obowiązkowa składka na program wspierania komory dekompresyjnej – 7,00 EUR/osoba (płatne na miejscu)

·       inne posiłki i napoje

·       dodatkowe nurkowania

·       wypożyczenie sprzętu

·       inne osobiste wydatki

·       zwyczajowe napiwki

·       wycieczki fakultatywne.