FERIE ZIMOWE NA NARTACH

13 - 20 STYCZNIA 2024 - WŁOCHY - LIVIGNO

Zapraszamy na rodzinne ferie we Włoszech. Proponujemy zakwaterowanie w hotelu Valtellina 3*, położonym w Livigno. Livigno, znane jako “Mały Tybet” Włoch, ze względu na zimny i suchy klimat, jest jednym z najważniejszych ośrodków narciarskich w Alpach. Ta długa na 14 kilometrów dolina leży między szwajcarską doliną Engadin i włoską Alta Valtellina. Ośrodek narciarski oferuje 115 km tras i 33 wyciągi. Do tego dochodzi 40 km tras biegowych, które ze względu na idealne ukształtowanie terenu doskonale nadają się do uprawiania tego typu narciarstwa.

Urokliwa jest też sama miejscowość Livigno ze swoimi typowymi dla tego regionu drewnianymi domami zwanymi Baita. Livigno leży na wysokości 1816 m, ale jedna z części miejscowości Trepalle leży aż na 1900-2250 m i jest najwyżej położoną na stałe zamieszkałą osadą w Europie. Dzięki swemu przygranicznemu położeniu Livigno jest strefą wolnocłową, co dla zagranicznych turystów jest dodatkową atrakcją.

Dla chętnych zorganizujemy szkolenie narciarskie i snowboardowe na każdym poziomie zaawansowania.

Ośrodek narciarski Livigno

Ze względu na specyficzne położenie geograficzne w regionie zimy obfitują w opady śniegu, dlatego zwykle na trasach panują bardzo dobre warunki narciarskie a sezon trwa od końca listopada do początku maja.

W Livigno jest łącznie 12 trudnych tras oznaczonych kolorem czarnym. Przeznaczone są dla doświadczonych narciarzy, którzy powszechnie uważają je za godne polecenia. Najdłuższa z nich i najwyżej położona to “Scoiattolo”. Jej start leży na wysokości 2700 m. Nawet dla bardzo doświadczonych narciarzy zjazd tą trasą stanowi prawdziwe wyzwanie.

Średnio doświadczeni narciarze mają do dyspozycji 37 tras czerwonych o długości do 2.600 m. Dzięki swojej dużej szerokości doskonale nadają się dla miłośników wycinania skrętów. Dla początkujących przygotowano 29 łatwych tras.

Trasy wyznaczone zostały na zboczach po obu stronach doliny. Największy ich wybór znajduje się po stronie szczytów Vetta Blesaccia i Carosello 3000. Leżący po drugiej stronie szczyt Monte della Neve jest mekką miłośników puchu. Możliwe są tu zjazdy poza trasami w kilku kierunkach – ze względów bezpieczeństwa należy jednak korzystać z doświadczonych przewodników.

Narciarze mają w Livigno do dyspozycji dwa rodzaje skipassów. „Livigno” jak sama nazwa wskazuje uprawnia do korzystania z wyciągów tylko w tym ośrodku. Druga opcja to skipass „Alta Valtellina”, który dodatkowo pozwala szusowanie w Bormio, S. Caterina, jak i ośrodkach Validentro i S. Colombano.

PROPONOWANE ZAKWATEROWANIE

Hotel Valtellina 3*

https://www.hvaltellina.it/en/

Hotel usytuowany blisko centrum Livigno, gdzie znajdują się liczne atrakcje m.in. lokalne restauracje, bary oraz dyskoteki i sklepy – jest to najtańsza w Europie Zachodniej strefa wolnocłowa. Najbliższy wyciąg narciarski położony jest ok. 200 m od hotelu – wyciągiem orczykowym i krzesełkowym połączenie z kompleksem Carosello 3000, oferującym największy wybór zjazdów w Livigno (72 km tras). Bezpośrednio przed obiektem znajduje się przystanek ski-busa, który zabiera narciarzy na dalej położone stoki (m.in. na wyciągi Monte della Neve – 43 km tras).
Do ogólnego wyposażenia hotelu należy lobby, Wi-Fi (w lobby), restauracja, przechowalnia nart oraz miejsca parkingowe.

Strefa wellness z centrum urody “La Ninfea” posiada turecką łaźnię, saunę, urządzenie z wodami Kneippa i jacuzzi.
Pokoje urządzone są w stylu alpejskim i wyposażone w telewizor z płaskim ekranem oraz balkon z widokiem na pasmo Livigno. Dysponują one także łazienką z zestawem kosmetyków i suszarką do włosów.

CENY

– pokój dwuosobowy (Comfort) – 1570,00 EUR

– pokój trzyosobowy (Panorama Superior Triple) – 2670,00 EUR

– pokój czteroosobowy (Alpine Junior Suite with balcony) – 3300,00 EUR.

W cenie zakwaterowania:

 • 7 noclegów
 • 7 śniadań i 7 obiadokolacji
 • korzystanie z narciarni
 • korzystanie ze strefy wellness
 • WiFi
 • parking
 • ubezpieczenie NNW/KL/SKI UNIQA Multitravel Premium (KL 150 000,00 EUR, NNW 6000,00 EUR, BP 500,00 EUR OC osobowe 80 000,00 EUR, OC sportowe 50 000,00 EUR, SS 700,00 EUR choroby przewlekłe do 15 000,00 EUR)
 • obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy.

 

Dodatkowo płatne:

 • dojazd
 • napoje do obiadokolacji
 • pozostałe posiłki
 • szkolenie narciarskie lub snowboardowe
 • skipassy
 • wypożyczenie sprzętu.

Ceny karnetów Livigno – 6 dni, termin 14 – 19.01.2024:

dorosły – 270,00 EUR/osoba
BABY – dzieci ur. w roku 2016 i później – gratis, jeżeli będą obecne przy zakupie i rodzic kupi pełnopłatny skipass
JUNIOR – dzieci ur. w roku 2008 i później – 135,00 EUR/osoba
YOUTH – osoby ur. w roku 1999 i później – 229,50 EUR/osoba.