4 Etap Komando Foki

Misje 4 etapu Komando Foki to dalsze rozwijanie umiejętności nurkowych i kolejne ćwiczenia przygotowujące do kursu JOWD. W tym etapie jest także 10 misji.

 

Misja sprawdzająca.
Podczas tej misji sprawdzamy wszystkie umiejętności nurkowe, jakie nabyliście podczas poprzednich etapów.

  1. Wypuszczanie bojki w toni

Podczas tej misji dowiecie się i przećwiczycie prawidłowe napełnianie i wypuszczanie boi sygnalizacyjnej w toni wraz z utrzymaniem odpowiedniej pływalności. To także okazja, byście nauczyli się poprawniej obsługi szpulki i kołowrotka.a

  1. Sytuacje awaryjne

Każdy nurek musi umieć radzić sobie w sytuacjach nieprzewidzianych. Podczas tej misji zaaranżujemy wspólnie kilka sytuacji awaryjnych i nauczymy się prawidłowego postępowania w ich rozwiązywaniu.

  1. Rescue Komando Foki

Ta misja przybliży Wam, na czym polega kurs Rescue Diver – poznacie techniki ratownicze, elementy pierwszej pomocy wydobywania nurka na powierzchnię, holowania go do brzegu oraz transportowania na brzeg.

  1. Doskonała pływalność (żabka, do tyłu)

Czas na poznanie różnych technik poruszania się pod wodą! Pokażemy Wam, jak pływa się żabką w płetwach – będziecie naśladować nurków jaskiniowych i wrakowych. Nauczycie się także, jak pływać do tyłu, bo nie zawsze można bezpiecznie zawrócić. Warto posiąść taką umiejętność.

  1. Podwodne kalambury

Tym razem nie będziemy się uczyć niczego nowego, czas na zabawę! To misja, podczas której będzie dużo śmiechu – na pewno bawiliście się w kalambury na powierzchni, ale czy próbowaliście tego pod wodą?

  1. Podwodne puzzle

Podczas tej misji czeka na Was trudne zadanie – podwodne puzzle są skonstruowane na zamówienie specjalnie dla naszej Szkoły. Obciążone ołowiem nie wypływają na powierzchnię, co pozwoli Wam na swobodną prace pod wodą. Uwaga – obrazki wcale nie są proste do ułożenia. Musicie pracować zespołowo, żeby zdążyć to zrobić podczas jednej misji.

  1. Ćwiczenia z kursu OWD – wprowadzenie do ćwiczenia „Cesa”

To będzie duże wyzwanie. Będziecie przygotowywać się do prawidłowego wykonania jednego z najtrudniejszych ćwiczeń, które jest obowiązkowe do zaliczenia podczas kursu Junior Open Diver i Open Water Diver.

  1. Ćwiczenia z kursu OWD – Przygotowanie do ćwiczenia z kursu OWD.

Ta misja to kolejny etap wprowadzenia do kursu JOWD i OWD. Będziemy ćwiczyć brak powietrza i awaryjne wynurzenie z alternatywnym źródłem powietrza partnera.

  1. Misja podsumowująca

Nadszedł czas na sprawdzenie, czego dowiedzieliście podczas tego etapu. To okazja do zaprezentowania Waszym instruktorom, czego Was nauczyli podczas tych 10 spotkań.